TELEFON TAKiP PROGRAMI

telefon takip programı

Telefon takip programı kullanmayı düşünüyorsanız sizlere bu yazımızda vereceğimiz güncel ön bilgileri öğrenmenizde ve  göz önünde bulundurmanızda özellikle fayda vardır. Öncelikle bir telefon takip programı denildiğinde tam olarak neyden bahsettiğinizi bilmeniz gerekir, sonrasında ise hangi işletim sistemine sahip bir telefon için takip programı kullanmak istediğinizi netleştirmeniz ve ona göre bir takip yazılımı araştırmanız gereklidir. Bu ön koşulları yerine getirmek sizlerin en doğru bir şekilde yazılımı seçmenize yarayacak ve hem zamandan hemde paradan tasarruf edip pişman olmayacağınız bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Telefon Takip Programı Nedir?

Aslında çok basit bir tanım yaparak bu kavramı açıklamak mümkündür; günümüzde hemen hemen herkesin elinde bir akıllı telefon vardır ve bu günümüzün vazgeçemediğimiz olmazsa olmaz bir gereksinimi haline gelmiştir. Dolayısıyla okula giden çocuklarınızdan tutunda yaşı ilerlemiş olan ve bakıma muhtaç kişilerde dahi akıllı bir cep telefonu bulundurmak yaşam koşulları nedeniyle neredeyse yaşamsal bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu bağlamda bir telefonu takip etmeye yarayan telefon takip programı aslında o telefonu taşıyan kişinin takip edilmesi anlamına gelmektedir.

Telefon takip programı bir telefona kolayca yüklenebilen, yükleme sonrasında o telefonda istenildiğinde gizli bir modda çalıştırılabilen ve bu telefonun sadece nerede olduğunu size ileten değilde o cihaz ile yapılan tüm işlemlerden sizleri haberdar eden küçük yazılımlardır.

Telefon Takip Programı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yukarıda da kısa bir şekilde sizlere bahsettiğimiz üzere bir telefon takip programı kullanmak istiyorsanız ve dolayısıyla da kendinize en uygun yazılımın hangisi olduğuna bir türlü karar veremiyorsanız hemen aşağıda sizlere önerebileceğimiz bir kaç noktaya dikkat etmeniz karar vermekteki işinizi kolaylaştıracaktır.

  • Öncelikle takip etmek istediğiniz telefonun işletim sisteminin Android mi yoksa IOS mu (iphone mu) olduğuna karar veriniz. Eğer her ikisinide takip etmek istiyorsanız buda olabilir en azından bunuda bilin.
  • Satın almayı düşündüğünüz telefon takip programı nın Android veya İOS için uyumlu olup olmadığına yazılımın sitesinden bakınız. Yazılımın Android veya İOS için olan özelliklerini yine yazılımın sitesindeki ilgili sayfasından detaylı inceleyiniz.
  • En önemli kısaslardan birisi olan konu ise satın almayı düşündüğünüz telefon takip programı nın ücretsiz deneme süresi verip vermediğine bakınız, ücretsiz deneme süresi veren telefon takip programları genelde en iyi yazılımlardır, basit bir mantık olarak şöyle düşünün bir yazılım ancak kendine güveniyorsa ve özellikleri çalışıyorsa ücretsiz olarak kendini denettirir, aksi halde deneyen kişiler çalışmayan bir programı zaten denedikten sonra satın almazlar.
  • Deneme süresi vermeyen bir telefon takip programı satın almakta karar kıldıysanız satın almadan önce programın özelliklerini iyi anladığınızdan emin olun. Örneğin Arama Kayıtlarını Gösterme özelliği ile Arama Ses Kayıtlarını Gösterme Özelliği tamamen farklı iki şeydir. Birincisinde sadece aranan numaraların size dökümü sunulabilirken ikincisinde hem aranan numara dökümü hemde arama ses kaydı size sunulur.
  • Casus yazılım satın almadan önce yazılımın satış sitesinde herhangi bir iletişim formu veya müşteri mesajlaşma kısmı varmı bir bakın eğer varsa satın almadan önce yazılım sitesine yazılım hakkında bazı sorular iletip size dönüş yapılacakmı yapılmayacakmı bir test edin.

 

Telefon Takip Programı Kullanımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir çok yazılımda olduğu üzere takip yazılımlarında da kullanım yapmadan önce ve kullanım sırasında bazı noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir bu dikkat etmeniz gereken önemli konuları sizleri için aşağıda sıralamaya çalıştık

  • Mutlaka telefon takip programı nı ülkeniz içerisinde yürürlükte olan Yasal Kullanım Koşullarını araştırmalı ve yasa dışı bir kullanım yapmadığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde mevcut kanunlar karşısında suçlu duruma düşeceğinizi bilmeniz gerekir. Eğer konuya hakim değilseniz mutlaka bir hukuk bürosuna danışmanızı öneririz.
  • Günümüzde mevcut en popüler olan telefon takip programlarının hemen hemen hepsi internet bağlantısı üzerinden veri iletimi sağlayan programlardır (istisnalar olabilir). Dolayısıyla takip edeceğiniz cihazın internete bağlanabiliyor olması gerekir ve cihazın internet erişimi ne kadar stabil ise size aktarılacak veri miktarı ve hızıda okadar stabil olacaktır.
  • Hiç bir yazılım mükemmel değildir bunu unutmayın; bir yazılımın doğru bir şekilde çalışmasına etki eden onlarca faktör bulunabilmektedir dolayısıyla bu faktörlerden birinde meydana gelen bir aksaklık doğal olarak yazılımın dogru veya stabil çalışmasına etki edebilmektedir.
  • Hiç bir yazılım silinemez veya cihazdan kaldırılamaz değildir, dolayısıyla telefon takip programlarıda nasıl bir cihaza yüklenebiliyorlar ise bir şekilde o cihazdan silinebilirler de, sadece bu yazılımlar cihazda gizli modda olduklarından silinmeleri diğer normal yazılımlar kadar kolay değildir ve her birinin kendine mahsus bir silinme yöntemi vardır.
  • Telefon takip programları (yine dünya genelinde en popüler olanlarını baz alarak belirtiyoruz ki) uzaktan, telefonu elinize almadan yüklenemezler. (zaten yasal mevzuata aykırı düşeceğinden bu özellikleri yoktur) Uzaktan yüklenebilir diye size lanse edilen takip yazılımlarına şüpheyle yaklaşmanızda fayda vardır.

Peki Şuan Dünya Genelinde En Çok Tercih Edilen Takip Programları Hangileridir?

Akıllı telefonların daha piyasaya çıkmamış oldukları o günlerden itibaren telefon takip yazılımları mevcuttu ve o zamanki symbian işletim sistemi gibi daha basit işletim sistemlerine sahip cep telefonları dahi bu yazılımlar ile takip altına alınabiliyordu. Tabi ki artık zaman değişti ve şimdiki akıllı telefonlar sadece mesajlaşmak için değil bir bilgisayarın yapabildiği her şeyi hatta daha da fazlasını yapar hale geldiler ve bu dönemde casus yazılımlar da kendilerini geliştirdiler ve telefon takip programları şanda bulundukları ileri takip özellikleri ile donatılmış durumlarına geldiler. Şuan tüm dünya genelindeki telefon takip yazılımı kullanıcılarının en çok tercih ettiği yazılımlar hangileridir diye sizler için araştırdığımızda karşımıza çıkan yazılımları ve temel de kullanıcılarına en cazip gelen özelliklerini sizler için hemen aşağıda sıralamaya çalışacağız, dolayısıyla bu bilgileri kendi takip yazılımınızı seçerken kullanabilir ve seçiminizi ona göre daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Een iyi android telefon takip programı : XMOBİLE PRO

En iyi iphone telefon takip programı: burası şuan güncelleniyor…..