TELEFON DİNLEME PROGRAMI

Telefon dinleme programı konumuz kapsamında, bu yazımızda sizlere şuan kullanıcıların en çok tercih ettikleri telefon takip programı özellikli casus yazılımların, en başta aslında tam olarak ne olduklarını, hangi temel ve advance (ileri) takip özelliklerine sahip olabileceklerini ayrıca gerek kurulum ve gerekse de kullanımlarının nasıl yapılabildiği hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Telefon Dinleme Programı Nedir?

Bir mobil cihaza (telefona) yüklenerek o telefon ile yapılan tüm görüşmelerin kaydını alıp kullanıcısına ileten yazılımlara verilen genel bir addır. Aslında adında da geçtiği üzere bir telefon dinleme programının özellikleri arasında olması muhtemel en önemli özelik o telefon ile yapılan görüşmelerin bir şekilde dinlenebilmesini sağlamaktır. Şuan piyasada bulunan ve yasal kullanım koşulları ile kullanılabilen en popüler telefon takip programlarını incelediğimizde çoğunda zaten bu özellik bulunabilmektedir. Detaylı olarak hangi yazılımlarda bu dinleme fonksiyonunun var olduğunu veya hangilerinde bulunmadığın birazdan sizlere aşağıda daha detaylı inceleyeceğiz.

Telefon Dinleme Programı Casus Programmıdır?

Şöyle açıklayalım: Bir yazılımın casus program olarak nitelendirilmesi veya adlandırılabilmesi için o yazılımın özellikleri itibari ile gizlice bilgi aktarımı yapabilmesi koşulu ön plana çıkmaktadır, dolayısıyla sadece telefon dinleme programı değil diğer herhangi bir yazılım da eğer özellikleri kapsamında yüklendiği cihazdan cihaz kullanıcısına herhangi bir uyarı vermeden gizli bir şekilde veri gönderme özelliği taşıyorsa, veya o cihazda yine herhangi bir uyarı vermeden herhangi bir ayar değişikliği yapabiliyorsa o zaman o yazılım casus program olarak nitelendirilebilir. Şuan dünya genelinde en çok kullanılan ve tercih edilen telefon dinleme özellikli yazılımları incelediğimizde bu fonksiyonu olan yazılımların hepsinde seçenek olarak gizli veri aktarımı fonksiyonu bulunmaktadır. Yani yüklendikleri cihazlarda gizli olarak arka planda çalışabilirler ve gerek görüşmeleri dinleme özelliklerini gereksede diğer fonksiyonlarını gizli bir modda uyarı vermeden gerçekleştirebilirler.

Telefon Dinleme Programı Hangi Cihazlar İle Uyumludur?

Kısaca tüm akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabilirler, tabi ki aralarında Android telefonlar için özel olan veya iphone telefonlar için özel olan casus programlarda bulunmaktadır. Eğer bir telefon takip veya dinleme programı satın almayı düşünüyorsanız öncelikle android için mi yoksa iphone için mi bir yazılım istediğinize karar vermenizde fayda var zira ihtiyacınıza en uygun yazılımı seçebilmeniz için bunu bilmeniz gerekir.

Bir yazılım hem iphone hemde androide uyumlu olabilir ama yinede bu yazılımın hangi versiyonunu almanız gerektiği yönünde kararsızlık yaşamamanız için de yine onceden kullanıcağınız telefonun işletim sistemi android mi ios mu bilmeniz karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca yine yazılımı satın almadan önce mümkün ise ücretsiz deneme veriyormu kontrol etmenizde fayda var çünkü özellikle iyi olan yazılımlar kullanıcılarına satın almadan önce belirli bir süre ücretsiz deneme sağlayabiliyorlar. Böylece yazılımı satın almadan önce yükleyip ne kadar iyi olup olmadığına net bir şekilde karar verebilirsiniz. Genelde 24 saat gibi bir süre ücretsiz deneme sağlayan oldukça kaliteli yazılımlar vardır. Bunlardan bazılarını sizler için aşağıda yazacağız.

Telefon Dinleme Programı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • İlk dikkate almanız gereken konu tabiki yasal kullanım koşullarına uygun bir kullanım yapıp yapmadığnızdır. Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bu tür yazılımların kullanımına ilişkin knunlarla belirlenmiş kısıtlamalar bulunmaktadır. Dolayısıyla öncelikle yazılımın yasal kullanım koşullarına uymanız gerekir aksi taktirde yasal olarak suçlu duruma düşebilirsiniz.
  • Yazılımı satın almadan önce ücretsiz olarak deneyebilmeniz yararınıza olacaktır,programı bizzat tüm özellikleri ile test etmiş olursunuz ve satın aldığınızda kafanız rahat ne satın aldığınızı bilmiş olursunuz. Sonradan problem yaşamamanız için buna dikkat edebilirsiniz.
  • Yazılımın çalışabilmesi için yüklendiği cihazda internet bağlantısı olması gerektiğini bilmeniz gerekir, yazılımların %90 ı internet gereksinimi duyar.
  • Ücretsiz denemesi olmayan bir yazılım tercih edicekseniz şuna dikkat edin, bir yazılımda görüşme kayıtlarını görme özelliği farklı bir şeydir görüşme kayıtlarını kaydetme ve dinleme ise farklı bir özelliktir. birincisinde size sadece aramaların ne zaman ve kimlerle olduğunu yazılı olarak iletirken ikincisinde hem yazılı olarak iletir hemde görüşme kaydını size dinleyebilmeniz için iletir. Dolayısıyla yazılımın özelliklerini okurken yanılmamanız için buna dikkat edin. Bazı yazılımlar dinleme özellikleri olmadığı halde bu şekilde yazarak sanki o özellik varmış algısı yaratabiliyorlar.

PEKİ HANGİ TELEFON DİNLEME PROGRAMI NASILDIR?

Bu kısmımızda sizlere hangi telefon dinleme programı hangi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır, hangi özellikleri bakımından diğerlerinden geride kalmaktadır ve hangi yazılımın hakkında satın almadan önce hangi püf noktaları bilmeniz gerekir bunları size kısaca ama detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Eğer aşağıdaki bilgileri dikkatli analiz ederseniz zaten yazılım satın aldığınızda kendinize en uygun yazılımı satın alacağınızdan eminiz. En azından satın alacağınız yazılımı tam olarak tanıyıp yazılımı satın almış olacaksınız.

İşte artılarıyla eksileriyle dünya genelinde kullanımı olan en popüler telefon takip programları:

 

Bu kısım çok yakında güncellenecektir. En doğru bilgi için lütfen gösterdiğiniz sabır için şimdiden teşekkürler.